W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Prokuratury Rejonowej we Włocławku

10.03.2021

Baner ważny komunikat. W tle młotek

W dniu 17 lutego 2021 r. Prokuratura Rejonowa we Włocławku przesłała do Sądu Rejonowego we Włocławku akt oskarżenia przeciwko Arturowi S. oskarżonemu o to. w dniu 18 października 2020 roku, we Włocławku, posiadał wbrew przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, substancję psychotropową w postaci 5,088 gramów netto amfetaminy, tj. o czyn z art. 62 ust. 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii oraz Dominikowi W. oskarżonemu o to, że w dniu 18 października 2020 roku, we Włocławku posiadał wbrew przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczną ilość substancji psychotropowych w postaci 56.008 gramów netto amfetaminy i tabletki z MDMA (ekstazy) o łącznej wadze 3,804 gramów netto oraz znaczną ilość środków odurzających w postaci 50,032 gramów netto żywicy konopi innej niż włóknista (haszyszu) i 2,697 gramów netto ziela konopi innych niż włókniste (marihuany), tj. o czyn z art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.
W toku postępowania ustalono, że 18 października 2020r., około godz.14:10, pełniący służbę w patrolu zmotoryzowanym funkcjonariusze Komendy Miejskiej we Włocławku zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volkswagen Golf, którego kierowca i pasażerowie zaczęli się nerwowo zachowywać na widok Policji. Kierowcą pojazdu okazał się być Artur S., zaś pasażerami Dominik W. i nieletnia. Po zainicjowaniu kontroli funkcjonariusze dostrzegli, że kierujący pojazdem Artur S. chowa coś pomiędzy fotelem kierowcy a tunelem środkowym, w związku z czym wydali mu polecenie opuszczenia pojazdu. Po wyjściu Artura S. z samochodu funkcjonariusze ujawnili w jego prawej dłoni zawiniątko foliowe z zawartością białej zbrylonej substancji. W związku z ujawnieniem przedmiotowej substancji funkcjonariusze przystąpili do przeszukania pojazdu Volkswagen Golf, w efekcie czego w tunelu środkowymi ujawnili pakunek owinięty folią z zawartością sprasowanej brązowej substancji, w schowku pasażera woreczek strunowy z zawartością białego proszku oraz woreczek strunowy z zawartością białej zbrylonej kulki, w podłokietnikach tylnej kanapy trzy woreczki strunowe z zawartością zbrylonej białej substancji oraz woreczek strunowy z zawartością białego proszku, trzy woreczki strunowe z zawartością suszu koloru brunatnego, woreczek strunowy zawartością sześciu tabletek oraz dwie pokruszone części tabletki i wagę elektroniczną, zaś w kieszeni tylnej fotela przedniego woreczek strunowy z zawartością jeden tabletki. Jak ustalono, samochód marki Volkswagen Golf był własnością Dominika W, Obecna w pojeździe nieletnia pasażerka była opiekunką dziecka Dominika W. i nie miała świadomości, że w pojeździe którym podróżuje znajdują się niedozwolone prawem substancje.
W niniejszej sprawie wobec Dominika W. stosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz opuszczania kraju.
Przesłuchani w charakterze podejrzanych Artur S. i Dominik W. przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i wyjaśnili, że posiadane przez siebie narkotyki mieli na własny użytek.
Podejrzani byli już sądownie karani.

Prokurator Rejonowy
we Włocławku