W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Prokuratury Rejonowej we Włocławku

17.05.2021

Baner ważny komunikat. W tle młotek

W dniu 16 kwietnia 2021 r, Prokuratura Rejonowa we Włocławku przesłała do
Sądu Rejonowego we Włocławku akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu Kamilowi F.
oskarżonemu o to. że:
1.    w dniu 2 września 2020 r. we Włocławku przy ul. Lipnowskiej poruszając się pojazdem marki Honda Accord, działając wbrew przepisom ustawy posiadał znaczne ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste o łącznej wadze 4988,7 gram netto, tj. czyn z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii,
2.    w dniu 2 września 2020 r. we Włocławku na ul. Lipnowskiej umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że będąc pod wpływem środka odurzającego działającego podobnie do alkoholu mając we krwi A9- tretrahydrokannabinol, kierował samochodem marki Honda Accord nr. czyn z art. 178a§ 1 LL
W toku postępowania ustalono, że w dniu 2 września 2020 r. we Włocławku przy ul Lipnowskiej funkcjonariusze Policji zatrzymali pojazd marki Honda Accord, którego kierującym był Kamil F.. W wyniku przeszukania lego pojazdu ujawniono znaczne ilości środków odurzających - ziela konopi innych niż włókniste o łącznej wadze 4988,7 gram netto. Nadto ustalono, że w krwi pobranej wówczas od kierującego pojazdem stwierdzono obecność A9-tretrahydrokannabinol. Biegły wskazał, że stężenie takie przemawia za uznaniem, iż wymieniony od chwili zażycia takiego środka do chwili pobrania krwi znajdował się pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu.
W niniejszej sprawie wobec oskarżonego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Wymieniony nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw, odmawiając składania wyjaśnień.
Podejrzany był karany w 2019 r. za przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Prokurator Rejonowy
we Włocławku