W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Życiorys

JD przed kancelarią

Jan Michał Dziedziczak

Urodzony 3 sierpnia 1981 r. w Warszawie.

19 grudnia 2019 r. powołany przez Prezesa Rady Ministrów na stanowisko Pełnomocnika Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą, w randze sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W okresie od listopada 2015 do kwietnia 2018 r. pełniący funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, odpowiadającego za sprawy polonijne, konsularne, parlamentarne oraz dyplomację publiczną i kulturalną.

Od lipca 2006 do listopada 2007 r. rzecznik prasowy rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Poseł na Sejm VI, VII, VIII i IX kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości; przedstawiciel Sejmu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE.

Działał aktywnie w parlamentarnych komisjach: do Spraw Unii Europejskiej pełniąc funkcję m.in. przewodniczącego oraz Łączności z Polakami za Granicą będąc jej wiceprzewodniczącym. Był członkiem Komisji Spraw Zagranicznych.

Wieloletni Sekretarz, a następnie Wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu do spraw Harcerstwa w Polsce i poza Granicami Kraju. W VI i VII kadencji przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny; przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Promocji Żużla.

Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2005 roku został stypendystą rządu japońskiego i Uniwersytetu Narodów Zjednoczonych w Tokio. W ramach stypendium odbył szkolenie z zakresu prowadzenia polityki informacyjnej i mediów m.in. w telewizji publicznej Japonii, Australii i Nowej Zelandii. Ukończył Wyższy Kurs Obronny na Akademii Obrony Narodowej (dziś Akademii Sztuki Wojennej).

Wieloletni instruktor Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w stopniu harcmistrza. Wywodzi się ze Szczepu 169 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych im. Alka Dawidowskiego. W latach 2003-2006 pełnił funkcję komendanta Warszawskiego Związku Drużyn Harcerzy „Mokotów”, wchodzącego w skład Mazowieckiej Chorągwi Harcerzy ZHR. W latach 2004-2006 rzecznik prasowy ZHR.

{"register":{"columns":[]}}