W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Restrykcje dot. wjazdu na terytorium Portugalii

29.03.2021

Pilne

[Ostatnia aktualizacja: 1.09.2022]

Przypominamy, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ambasada RP w Lizbonie apelują o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne. Nasz apel jest podyktowany nie tylko samym zagrożeniem epidemicznym i niebezpieczeństwem, które podróżni mogą ściągnąć na siebie, swoich bliskich i na osoby trzecie, ale także nieprzewidywalnością zasad sanitarnych i zasad dotyczących wjazdu i tranzytu wprowadzanych i często zmienianych przez poszczególne państwa w związku z pandemią COVID-19. Osoby decydujące się na podróż zagraniczną w obecnych warunkach podejmują znaczące ryzyko związane z trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lądowym i lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

 

Portugalia kontynentalna - podróż samolotem

1 lipca 2022 r. weszło w życie rozporządzenie 8022-D/2022 znoszące wprowadzone rozporządzeniem 4829-A/2022 restrykcje dot. wjazdu na terytorium Portugalii kontynentalnej (tj. konieczność okazywania certyfikatu poświadczającego przyjęcie szczepionki, przebycie SARS-CoV-2 lub negatywny wynik testu).

Portugalia kontynentalna - podróż drogą morską

Obowiązują zasady przewidziane dla podróży drogą lotniczą.

 

Portugalia kontynentalna - granica lądowa i rzeczną z Hiszpanią

Obecnie nie obowiązują żadne restrykcje dotyczące wjazdu na terytorium Portugalii drogą lądową.

Autonomiczny Region Madery

Obecnie nie obowiązują żadne restrykcje dotyczące wjazdu na terytorium Regionu Autonomicznego Madery.

Autonomiczny Region Azorów

Obecnie nie obowiązują żadne restrykcje dotyczące wjazdu na terytorium Regionu Autonomicznego Azorów.

Podróż z Azorów lub Madery do Portugalii kontynentalnej

W przypadku podróży z Azorów lub Madery do Portugalii kontynentalnej nie ma konieczności okazywania negatywnych wyników testów na COVID-19.

Przesiadka w Portugalii kontynentalnej

Osoby przesiadające sie w portach lotniczych zlokalizowanych w Portugalii kontynentalnej muszą spełnić te same wymagania, które obowiązują osoby podróżujące drogą lotniczą do Portugalii kontynentalnej.

 

UWAGA

Ambasada nie jest właściwa do interpretacji powyżej opisanych przepisów. Pytania dotyczące konkretnych przypadków w odniesieniu do sytuacji konkretnych podróżnych (np. czy dana podróż zostanie uznana za konieczną podróż o charakterze zawodowym) należy kierować do portugalskich służb imigracyjnych (Serviço de Estrangeiros e Fronteiras - SEF), gdyż to do nich, a nie do ambasady, należy decyzja o wpuszczeniu podróżnego na terytorium Portugalii.

{"register":{"columns":[]}}