W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Organizacja pracy Referatu Konsularnego

20.03.2021

Od 15 lutego br. Referat Konsularny Ambasady RP w Lizbonie częściowo przywraca obsługę bezpośrednią interesantów.

Ambasada RP w Lizbonie

Przyjmowanie interesantów odbywać się będzie wg następujących zasad:

  1. Konsulat przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 10:00 – 16:00.
  2. Wizyta w Konsulacie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym umówieniu za pośrednictwem systemu e-Konsulat (należy wybrać opcję „Sprawy prawne” a w komentarzu wpisać jakiej sprawy dotyczy wizyta”).
  3. Wstęp na teren Placówki mają jedynie osoby, których obecność jest konieczna do załatwienia danej sprawy.
  4. Interesanci powinni przybyć na spotkanie punktualnie, nie wcześniej niż 5 minut przed planowaną godziną wizyty.
  5. Interesanci wchodzący na teren Placówki zobowiązani są do noszenia maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos. Zdjęcie maseczki dopuszczalne jest  wyłącznie na prośbę pracownika Konsulatu w przypadku konieczności potwierdzenia tożsamości.
  6. Niezwłocznie po wejściu do Konsulatu  należy zdezynfekować ręce  za pomocą płynu dostępnego na miejscu.

 

W sprawach niewymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie (tłumaczenia, transkrypcje aktów stanu cywilnego) zalecamy skorzystanie z drogi korespondencyjnej.

Prosimy o uprzednie zapoznanie się z informacjami na temat procedur i wymaganych dokumentów zamieszczonymi w sekcji „Informacje konsularne” na stronie internetowej Ambasady.

W przypadku wizyt paszportowych prosimy o uprzednie zapoznanie się z wymogami dotyczącymi zdjęcia do paszportu.

Kontakt z konsulatem możliwy jest drogą elektroniczną, pod adresem lizbona.konsulat@msz.gov.pl, oraz telefoniczną, od wtorku do piątku w godz. 10:00-15:00 czasu lokalnego, pod nr tel. +351 213 041 437.

 

O ew. dalszych zmianach w organizacji pracy Urzędu Ambasada informować będzie na swojej stronie internetowej oraz na swoich kontach w mediach społecznościowych FACWBOOK TWITTER