W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Młodzieżowy Delegat RP wyłoniony!

27.08.2020

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, po uwzględnieniu wyników postępowania konkursowego przeprowadzonego w ramach Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz po przeprowadzeniu rozmów ze wskazanymi przez Radę kandydatami, wybrało Młodzieżowego Delegata RP na 75. Sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Został nim Pan Edgar Kobos, który wykazał się doskonałym przygotowaniem merytorycznym.

Posiedzenie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem w dniu 2 lutego 2019 r.

W zależności od podjętych decyzji przez Sekretariat ONZ co do formy udziału Młodzieżowych Delegatów w 75. Sesji, MSZ podejmie stosowne działania zapewniające włączenie wybranego Delegata do składu delegacji polskiej na sesję w Nowym Jorku.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę bardzo dobre przygotowanie pozostałych finalistów (Pani Aleksandry Szostak oraz Pana Karola Jędruszka) MSZ postanowiło również wyróżnić te dwie osoby możliwością udziału w posiedzeniach gremiów ONZ.

Serdecznie gratulujemy nowemu Młodzieżowemu Delegatowi RP oraz wyróżnionym finalistom!

Konkurs na Młodzieżowego Delegata RP odbył się na podstawie porozumienia pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych a Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem. O powierzeniu Radzie zadania zorganizowania konkursu zadecydował Minister Spraw Zagranicznych w uzgodnieniu z Przewodniczącym Komitetu do spraw Pożytku Publicznego.

Współprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem

Piotr Mazurek (przewodniczący Komisji Konkursowej)

Piotr Wasilewski

Zdjęcia (1)