W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Program Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030

Program jest nową formą wsparcia dla organizacji harcerskich, będących ważnym partnerem państwa w działaniach na rzecz rozwoju i wychowywania młodych ludzi.

Działalność harcerska jest prowadzona według systemu wychowania, nawiązującego do dorobku światowego skautingu i polskiego ruchu harcerskiego. Dzięki temu stwarza możliwość wszechstronnego, nowoczesnego i harmonijnego rozwoju fizycznego, intelektualnego, emocjonalnego, społecznego i duchowego dzieci i młodzieży.

Program adresowany jest przede wszystkim do organizacji objętych Honorowym Protektoratem Prezydenta RP nad Ruchem Harcerskim w Polsce i poza granicami kraju. W jego ramach udzielane będą dotacje na rozwój instytucjonalny ściśle powiązany z działalnością programową. Organizacje harcerskie, które otrzymają wsparcie w ramach Programu, będą realizować działania w ramach następujących zadań:

  • Zadanie 1. Wsparcie kształcenia i działań programowych w organizacjach harcerskich
  • Zadanie 2. Wsparcie instytucjonalne organizacji harcerskich

W ramach programu planowane jest wsparcie ponad 200 tys. harcerzy i instruktorów.


Więcej informacji na stronie Narodowego Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego -  Instytucji Zarządzającej programem.

Materiały

Uchwała Rady Ministrów nr 138 z 2 października 2018 r. w sprawie przyjęcia programu wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego pod nazwą „Rządowy Program Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030”
uchw​_nr​_138​_RM​_2​_października​_2018​_.pdf 0.42MB
Rządowy Program Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018–2030​_załącznik do uchwały Rady Ministrów nr 138 z dnia 2 października 2018 r.
Rządowy​_Program​_Wsparcia​_Rozwoju​_Organizacji​_Harcerskich​_i​_Skautowych​_na​_lata​_2018–2030​_załącznik​_do​_uchwały​_Rady​_Ministrów​_nr​_138​_z​_dnia​_2​_października​_2018​_r.pdf 1.22MB
{"register":{"columns":[]}}