W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Uroczystość mianowania Młodzieżowego Delegata RP

02.09.2020

Dr hab. Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, wręczył nominację nowemu Młodzieżowemu Delegatowi RP do ONZ, którym w ramach konkursu przeprowadzonego wspólnie przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem został wybrany Edgar Kobos. Uhonorowano także dwójkę finalistów Aleksandrę Szostak i Karola Jędruszka, którzy również wezmą udział w obradach agend ONZ.

plo

Podsumowując ostatecznie zakończony konkurs na Młodzieżowego Delegata, raz jeszcze serdecznie gratulujemy zwycięzcy i finalistom oraz bardzo dziękujemy Ministerstwu Spraw Zagranicznych za możliwość przeprowadzenia wspólnej procedury konkursowej! Szczególne podziękowania za dobrą współpracę kierujemy do ministra prof. Piotra Wawrzyka, dyrekcji Departamentu Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka oraz ambasadora Remigiusza Henczela.

Przed laureatami konkursu czeka okres wytężonej pracy i zdobywania cennej wiedzy i doświadczenia. Jesteśmy przekonani, że czas spędzony na współpracy w środowisku międzynarodowym przyczyni się do rozwoju laureatów, ich dalszego przygotowania do służby publicznej, a głos młodego pokolenia Polaków będzie słyszany na forum Narodów Zjednoczonych.

Obecni na posiedzeniu członkowie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, członkowie komisji konkursowej oraz przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapewnili o swoim wsparciu w realizacji mandatu przez nowo mianowanych przedstawicieli Polski w organach ONZ.

 

Fot. Łucja Sucharska - Biuro Rzecznika Prasowego MSZ

 

Zdjęcia (5)