W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Grzegorz Puda

Minister rolnictwa i rozwoju wsi

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Grzegorz Puda

Urodzony 13 lipca 1982 roku w Bielsku-Białej. Menedżer, samorządowiec, wykładowca. Studia ukończył z tytułem magistra-inżyniera z zakresu zootechniki na Akademii Rolniczej w Krakowie.  

Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdzie pracował dla wiodących firm. W Polsce kilka lat pracował w jednej z największych instytucji finansowych w Europie. Zanim objął mandat posła jako menedżer z powodzeniem rozwijał jedną z bielskich spółek. Był także wykładowcą akademickim na jednej z bielskich uczelni.

Doświadczenie samorządowe zdobył m.in. jako koordynator w starostwie powiatowym i Radny Rady Miejskiej Bielska-Białej. Mandat radnego wykonywał niemal przez trzy kadencje, do czasu wyborów do Sejmu w 2015 roku. Poseł VIII i IX kadencji. W Sejmie pełnił funkcje wiceprzewodniczącego Komisji Infrastruktury oraz Sekretarza Sejmu.

15 lipca 2019 r. został powołany na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Tę samą funkcję pełnił w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, które powstało w wyniku przekształcenia Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Od 23 lipca 2019 r. był również pełnomocnikiem rządu do spraw organizacji Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku w Katowicach.

Prywatnie pasjonat żeglarstwa oraz miłośnik zwierząt działający na ich rzecz w sejmowym zespole.
 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
03.11.2020 12:11 Beata Żmijewska
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Grzegorz Puda
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Grzegorz Puda 3.0 29.07.2021 16:57 administrator gov.pl
Grzegorz Puda 2.0 20.05.2021 12:41 administrator gov.pl
Grzegorz Puda 1.0 03.11.2020 12:11 Beata Żmijewska

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP