W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Łukasz Schreiber

Minister - członek Rady Ministrów

Łukasz Schreiber

Łukasz Paweł Schreiber (ur. 26 maja 1987 w Bydgoszczy) – polski polityk i samorządowiec, poseł na Sejm VIII i IX kadencji, od 2018 roku Sekretarz Stanu do Spraw Parlamentarnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W 2009 roku ukończył studia licencjackie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2013 uzyskał tytuł zawodowy magistra administracji na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W 2014 roku uzyskał mandat radnego miejskiego w Bydgoszczy, zdobywając najwięcej głosów ze wszystkich kandydatów.

W 2015 roku, z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, wystartował w wyborach do sejmu i zdobył mandat poselski. W Sejmie VIII kadencji pełnił m.in. funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, był także członkiem Komisji Finansów Publicznych oraz przewodniczącym podkomisji stałej do monitorowania systemu podatkowego. Był również członkiem Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego.

Od  listopada  2018 r. obejmował stanowisko Sekretarza Stanu do Spraw Parlamentarnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Był również wiceprzewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Mistrz Polski juniorów w szachach, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy. Autor książki „Sulla 138-78 p.n.e.” poświęconej jednemu z najwybitniejszych wodzów Republiki Rzymskiej – Lucjuszowi Korneliuszowi Sulli. Zajmował się także prowadzeniem antykwariatu.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
03.11.2020 12:13 Beata Żmijewska
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Łukasz Schreiber
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Łukasz Schreiber 1.0 03.11.2020 12:13 Beata Żmijewska

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP