W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Piotr Nowak

Minister rozwoju i technologii

Piotr Nowak.

Absolwent Wydziału Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Ukończył także studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej oraz Executive MBA, prowadzone przez Politechnikę Warszawską przy współpracy z London Business School, HEC School of Management Paris oraz NHH Bergen. Uzyskał tytuł CQF - Certificate in Quantitative Finance. Piotr Nowak jest także absolwentem podyplomowego programu „International Security" na Uniwersytecie Stanforda w Stanach Zjednoczonych.

Od 2004 r. jest związany z rynkiem finansowym. Pracował  w polskich i zagranicznych instytucjach finansowych zajmując się m.in. obligacjami i instrumentami pochodnymi na stopę procentową  z regionu środkowej i wschodniej Europy, instrumentami dłużnymi, indeksami giełdowymi.

Z początkiem 2015 r. rozpoczął pracę jako ekspert ds. gospodarczych w Kancelarii Prezydenta RP, następnie od października do grudnia 2015 r. pracował w Money Makers TFI S.A.

W latach 2015 – 2020 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, gdzie odpowiadał m.in. za finansowanie budżetu państwa. Od stycznia 2021 r. do października 2021 r. był doradcą Szefa (Managing Director) Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie oraz wicedyrektorem Departamentu Polityki Monetarnej i Rynków Kapitałowych (Monetary and Capital Markets) Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
26.10.2021 17:14 Joanna Bronka
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Piotr Nowak
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Piotr Nowak 3.0 10.11.2021 13:30 Daria Chełstowska
Piotr Nowak 2.0 26.10.2021 17:50 Joanna Bronka
Piotr Nowak 1.0 26.10.2021 17:14 Joanna Bronka

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}