W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prezydent Andrzej Duda powierzył Mateuszowi Morawieckiemu misję tworzenia rządu

14.11.2019

"Dziękuję panie prezydencie za zaufanie oraz możliwość kontynuacji misji poprawy standardu życia Polaków" – powiedział Mateusz Morawiecki podczas uroczystości desygnowania go na urząd premiera.

Premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda ściskają ręce podczas desygnowania na urząd premiera

Szef rządu podkreślił wagę współpracy z  prezydentem, jeśli chodzi o wprowadzanie w życie projektów ważnych dla obywateli. Dotyczy to zarówno projektów społecznych, jak i rozwojowych– wyjaśnił.

Premier Mateusz Morawiecki nawiązał również do dużej frekwencji w wyborach 13 października br. co świadczy o zaufaniu społeczeństwa. Mam nadzieję, że te 4 lata były dopiero rozbiegiem, a kolejne 4 lata będą skokiem rozwojowym, który pokaże Polakom, że mogą żyć na poziomie europejskim– podkreślił.

Po przyjęciu dymisji dotychczasowego rządu prezydent powołuje nowego premiera, a następnie jego gabinet. Później premier wygłasza exposé i składa wniosek o wotum zaufania, którego udziela Sejm.

Wideo