W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Piotr Rakowski

Dyrektor Generalny

21 września 2020 r. zatrudniony na stanowisku Dyrektora Generalnego w Urzędzie Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.

Urzędnik służby cywilnej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Doktor nauk prawnych specjalizujący się w zagadnieniach przestrzeni wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości Unii Europejskiej, prawa instytucjonalnego i stosunków zewnętrznych UE oraz problematyki arktycznej. Członek zespołu negocjacyjnego ds. akcesji Polski do UE. Pracował w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli, był też ekspertem narodowym w Sekretariacie Generalnym Rady UE w Brukseli. W latach 2013-2017 pełnił funkcję zastępcy kierownika placówki zagranicznej w Ambasadzie RP w Dublinie.

Zarządzał projektami integracyjno-promocyjnymi w polityce zagranicznej i wdrażał rozwiązania z obszaru dyplomacji cyfrowej. Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla administracji krajowej oraz partnerów zagranicznych. Prowadził m.in. szkolenia z przygotowania do Prezydencji w Radzie w UE w Krajowej Szkole  Administracji Publicznej oraz dla administracji Litwy i Cypru. 

Ukończył magisterskie studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także podyplomowe studia prawnicze na Uniwersytecie Europy Środkowej w Budapeszcie i podyplomowe studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doktorat uzyskał na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zna język angielski i niemiecki.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
22.04.2021 15:12 Anna Wnuczak-Kuminek
Wytwarzający/ Odpowiadający:
.
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Piotr Rakowski 1.0 22.04.2021 15:12 Anna Wnuczak-Kuminek

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP