W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja ,,Cross-border e-commerce – wielki potencjał i praktyka’’

21.10.2019

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Izba Gospodarki Elektronicznej zapraszają na bezpłatną konferencję: ,,Cross-border e-commerce – wielki potencjał i praktyka”. Wydarzenie skierowane jest do eksporterów tradycyjnych biznesów, producentów, MŚP planujących działalność online, e-sklepów działających lokalnie oraz firm logistycznych.

Grafika: białe tło, na krawędziach granatowe figury geometryczne, na środku napis "Crossborder e-commerce - wielki potencjał i praktyka. Bezpłatna konferencja. 07.11.2019".
  • Kiedy: 7 listopada 2019 w godz. 9:00 - 15.00
  • Gdzie: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Sala pod Kopułą, Pl. Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie.
  • Rejestracja: do 4 listopada 2019 r.
  • Formularz online: https://eizba.pl/konferencja-crossborder-e-commerce/

Cross-border e-commerce, czyli transgraniczny handel elektroniczny, to niewątpliwie przyszłość światowego biznesu. Rynek globalnego handlu elektronicznego - czyli sprzedaży lub kupna produktów przez internet, gdy kupujący i sprzedawca mogą znajdować  się w dwóch różnych miejscach na świecie, używać różnych walut i języków -  rośnie o 20% każdego  roku. Jeszcze 5 lat temu miał wartość ok. 1 biliona USD. Teraz jest to ponad 3 biliony USD, a za 3 lata może to być ponad 5 bilionów USD. Polscy przedsiębiorcy są coraz bardziej zainteresowani tą formą dotarcia do konsumenta globalnego i zwiększania swoich zysków oraz budowania międzynarodowego brandu.

Cyfrowy eksport to najszybciej rozwijający się segment handlu. Polskie przedsiębiorstwa już dostrzegają możliwości, jakie stwarza internet, a z naszych badań wynika, że drzemie w nim potencjał na 80 mld zł dodatkowych przychodów ze sprzedaży rocznie w skali polskiej gospodarki. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wraz z partnerami, Izbą Gospodarki Elektronicznej, PARP, PAIH i wieloma innymi, jest w trakcie tworzenia systemu ułatwiania przedsiębiorcom transgranicznej sprzedaży przez internet, m.in. poprzez udostępnianie informacji i wiedzy czy niwelowanie barier ograniczających i osłabiających tą sprzedaż – zapewnia Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz.

Uczestnicy konferencji mogą zdobyć niezbędną wiedzę z zakresu wymogów prawno-podatkowych, potrzeb konsumenta na rynkach zagranicznych, kwestii logistycznych oraz odprawy celnej. Przedstawimy również wyniki raportu „Cyfrowy eksport – szanse i perspektywy dla polskich przedsiębiorstw” opracowanego na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii przez PwC, przy wsparciu merytorycznym e-Izby.

Polscy przedsiębiorcy prowadzący działalność w Internecie już na etapie budowania strategii swojego e-commerc’u powinni myśleć globalnie i mieć w założeniu cross-border. E-commerce nie zna granic, a sprzedaż na rynkach transgranicznych pozwala dotrzeć do szerszego grona odbiorców oraz nawiązania nowych relacji biznesowych. Izba Gospodarki Elektronicznej, jako organizacja prężnie działająca na rozwój e-commrece, wspiera przedsiębiorstwa w internetowej sprzedaży zagranicznej - Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 28.10.2019 poprzez formularz zgłoszeniowy lub na adres e-mail: klaudia.kaminska@eizba.pl.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
28.10.2019 13:45 Aleksandra Majchrzak-Kucharska
Pierwsza publikacja:
21.10.2019 11:59 Aleksandra Majchrzak-Kucharska
{"register":{"columns":[]}}