Studenci z USA z wizytą w MPiT

Studenci z USA z wizytą w MPiT

Polska to obecnie jedno z najlepszych miejsc do inwestowania – przekonywała minister Jadwiga Emilewicz amerykańskich studentów. Ich wizyta w Polsce jest częścią programu „Poland 100”. To inicjatywa stworzona z okazji setnej rocznicy Niepodległości Polski, dedykowana studentom zza oceanu.

Gospodarzami programu są właściciele oraz prezesi największych krajowych firm. W czasie pobytu w Polsce 12 młodych Amerykanów ma okazję zobaczyć kulisy działania tych przedsiębiorstw. Przez ich pryzmat mogą ocenić, jakiego skoku rozwojowego dokonał nasz kraj po 1989 roku.

Minister Emilewicz krótko opowiedziała gościom o współczesnej historii Polski, sytuacji politycznej i kulturowej, a także o tym, jak zmieniło się otoczenie biznesu w Polsce w ciągu ostatnich kilku lat.

- Polska rozwija się cztery razy szybciej niż inne kraje. Nawet teraz, kiedy inne gospodarki zwalniają, my utrzymujemy wynik 4,6% wzrostu PKB. Polska jest dobrym miejscem do inwestowania, choćby ze względu na ulgi podatkowe. Jesteśmy też atrakcyjnym miejscem do zakładania startupów – mamy świetną lokalizację i jednych z najlepszych na świecie programistów – wymieniała szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii.


„Poland 100” jest platformą, która pomaga w nawiązywaniu relacji osobistych i zawodowych oraz budowaniu wielowymiarowego, pozytywnego wizerunku naszego kraju w Stanach Zjednoczonych. Pobyt ma przybliżyć Amerykanom historię oraz kulturę Polski.

Studenci z USA z wizytą w MPiT
Studenci z USA z wizytą w MPiT
Studenci z USA z wizytą w MPiT
Studenci z USA z wizytą w MPiT
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 11.06.2019 17:51
Osoba publikująca: Aleksandra Majchrzak-Kucharska
Zmodyfikowano: 11.06.2019 17:51
Osoba modyfikująca: Aleksandra Majchrzak-Kucharska