W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Tablica ogłoszeń

Informacja dotycząca warunków otrzymania legitymacji szkolnej w roku szkolnym 2022/2023

Zgodnie z § 21 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego z dnia 16 kwietnia 2020 r. ( Dz. U z 2020 r. poz. 813) w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków publicznych szkół i placówek artystycznych:

Uczeń szkoły artystycznej otrzymuje legitymację szkolną na swój pisemny wniosek, a w przypadku ucznia niepełnoletniego na wniosek rodziców, jeżeli w okresie uczęszczania do tej szkoły artystycznej nie uczęszcza do innej szkoły wydającej legitymację szkolną lub e-legitymację szkolną.

Sekretariat prosi o dostarczenie wraz z pisemnym wnioskiem aktualnego zdjęcia.

 


U W A G A !!!

Wszystkie wypożyczone nuty, książki i podręczniki

zwracamy do biblioteki szkolnej do dnia 13 czerwca 2023 r.


 

NOWY PRZEDMIOT FAKULTATYWNY – KOMPOZYCJA

Serdecznie zapraszam uczniów „Karłowicza” do zapisów na nowy przedmiot fakultatywny – Kompozycja!

Zajęcia są skierowane w pierwszej kolejności do uczniów klas IV-VI cyklu sześcioletniego oraz klas II-IV cyklu czteroletniego szkoły drugiego stopnia. Pozostali zainteresowani mogą wpisać się na listę jako wolni słuchacze. Z powodów organizacyjnych liczba miejsc dla aktywnych uczestników jest ograniczona do 10.

Czym będziemy się zajmować?

Docelowo chcemy przede wszystkim tworzyć muzykę i analizować wyniki swojej pracy pod kątem warsztatu kompozytorskiego, sposobów notacji, stylu, inspiracji itd. Prócz tego będziemy wspólnie analizować współczesne partytury (XX-XXI wiek), a także aktywnie słuchać, rozmawiać o muzyce, eksperymentować z materią dźwiękową, wgłębiać się w tajniki współczesnych technik kompozytorskich, a co najważniejsze – weryfikować nasze próby kompozytorskie poprzez wykonania (wstępnie przewidujemy przynajmniej dwa koncerty w ciągu roku). Wybierzemy się ponadto wspólnie na różne wydarzenia muzyczne, zaprosimy także znanego kompozytora na warsztaty.

Nasze spotkania będą miały otwartą formę – w dużej mierze zależną od potrzeb, zainteresowań, twórczych problemów uczniów. Oceny są tutaj sprawą drugorzędną – chodzi nam o wzbudzenie Waszej ciekawości i otwartości na muzykę. Chcemy stworzyć przestrzeń pobudzającą wyobraźnię do rozwoju Waszej kreatywności.

Prawdopodobny termin zajęć: poniedziałki, godz. 18.30-20.00.

Zapraszam do zapisów – lista dostępna w sekretariacie do 10 września. Po zamknięciu listy skontaktuję się z uczestnikami za pośrednictwem szkolnej platformy Teams.

Roman Czura

{"register":{"columns":[]}}