W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Aktualne zasady bezpieczeństwa dla gastronomii

09.06.2021

Informacje_dot_Covid_dla_gastronomii

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie przypomina, iż w celu ograniczenia ryzyka transmisji wirusa SARS–CoV-2, nadal obowiązują ograniczenia zawarte w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r. poz. 861, ze zm.). 

GASTRONOMIA

Lokale gastronomiczne w restauracjach działają w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązuje dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, że znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Obowiązuje do 25 czerwca

ZASŁANIANIE UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH TYLKO ZA POMOCĄ MASECZKI

Od 15 maja zniesiony został obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych. W lokalu gastronomicznym klienci realizują obowiązek zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Również obsługa realizuje obowiązek zakrywania ust i nosa.

WESELA, KOMUNIE, KONSOLACJE I INNE UROCZYSTOŚCI ORAZ PRZYJĘCIA OKOLICZNOŚCIOWE

Od 6 czerwca w imprezach okolicznościowych na zewnątrz oraz wewnątrz może uczestniczyć maks. 150 osób. Wciąż obowiązuje reżim sanitarny.

Do liczby osób nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Obowiązuje do 25 czerwca

KLUBY NOCNE, DYSKOTEKI I INNE MIEJSCA UDOSTĘPNIONE DO TAŃCZENIA

Obowiązuje zakaz działalności takich miejsc. Wyjątkiem są: sportowe kluby taneczne.

Obowiązuje do 25 czerwca

Od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19.