W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat PPIS w Augustowie dot. przyrócenia przydatnści wody do spożycia WODOCIĄG RUTKI NOWE

19.07.2021

komunikat_wps

 

KOMUNIKAT: dotyczący przywrócenia przydatności wody do spożycia z wodociągu zaopatrującego miejscowości: RUTKI STARE, RUTKI NOWE, TURÓWKA, JEZIORKI, ŻARNOWO TRZECIE, gmina Augustów w powiecie augustowskim, po stwierdzeniu wzrostu ogólnej liczby mikroorganizmów (>300 jtk/ml) w wodzie, w punkcie zgodności.

Po przeprowadzeniu działań naprawczych zarządca wodociągu zlecił w dniu 13.07.2021r. pobranie 2 próbek wody: 1 próbki wody z sieci wodociągu oraz 1 próbki z SUW. W próbkach wody pobranych do badania nie stwierdzono przekroczenia parametrów mikrobiologicznych: ogólna liczba mikroorganizmów.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie informuje, że woda z wodociągu zaopatrującego w/w miejscowości w powiecie augustowskim SPEŁNIA WYMAGANIA MIKROBIOLOGICZNE określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017r. poz. 2294).

Zdjęcia (1)