W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozpoczynamy realizację kolejnej edycji Wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”

Wirusoochrona banner

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w dniu 15 września rozpoczyna na terenie województwa śląskiego realizację kolejnej edycji Wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Wirusoochrona”.

Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w przedszkolach i szkołach podstawowych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych. Podczas zajęć dzieci przypomną sobie o  przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócą uwagę na znaczącą rolę higieny w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusów.

Zajęcia zostaną przeprowadzone przez nauczycieli szkół podstawowych klas I-III oraz nauczycieli przedszkolnych.

Każda szkoła i przedszkole zainteresowane udziałem w akcji otrzyma elektroniczny pakiet materiałów edukacyjnych m.in.: plakat opracowany na potrzeby realizacji akcji, ulotki, broszurę dla ucznia, tablicę edukacyjną z krzyżówką, kolorowankę.

Dodatkowo, w przedszkolach w ramach Akcji zostanie zorganizowany konkurs na teledysk do piosenki „Mydło i woda – tak się zaczyna Wirusoochrona” (#teledyskWirusoochrona #wirusoochrona). Ww. piosenka została specjalnie nagrana na potrzeby realizacji „Wirusoochrony”.

Prawidłowe wdrożenie i przestrzeganie procedur bezpieczeństwa,  zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny oraz przestrzeganie zasad higieny osobistej i wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych, pozwoli zachować bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w placówkach oświatowo-wychowawczych.

Zapraszamy do udziału w akcji wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe z terenu województwa śląskiego!

Przedszkola/szkoły zainteresowane udziałem w wojewódzkiej Akcji "Wirusoochrona" proszone są o kontakt z właściwą Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną:

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej e-mail: psse.bielskobiala@pis.gov.pl

Materiały

Plakat Wirusoochrona
WSSE​_Katowice​_-​_plakat​_Wirusoochrona.jpg 2.90MB
{"register":{"columns":[]}}