W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dopalacze Wypalacze "groźne narkotyki"

dopalacze-wypalacze groźne narkotyki

Ze względu na obserwowanie niezwykle niepokojącego zjawiska nadmiernego korzystania z "dopalaczy" przez młodzież, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny od 2010 roku prowadzi systematycznie wzmożone działania edukacyjne pod hasłem: Dopalacze Wypalacze "groźne narkotyki".

Akcja realizowana jest w ośrodkach wypoczynku letniego i zimowego oraz w szkołach w trakcie trwania roku szkolnego, a odbiorcami działań jest szczególnie młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz ich rodzice i opiekunowie.

Celem akcji

jest profilaktyka uzależnień i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu psychoaktywnych środków zastępczych w środowisku młodzieży, podjęcie działań informacyjno-edukacyjnych oraz zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne wynikające z korzystania z "dopalaczy".

Partnerami akcji są: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Materiały

plakat dopalacze-wypalacze
dopalacze.png 1.84MB
Raport GIS dotyczący zatruć środkiem zastępczym lub nową substancją psychoaktywną w Polsce