W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkurs na komiks dotyczący problematyki HIV/AIDS

czerwony napis Konkurs Komiks kontra AIDS 2021 w czerwonym dymku

Krajowe Centrum ds. AIDS uprzejmie informuje, że ogłosiło konkursu na komiks dotyczący problematyki HIV/AIDS, w myśl zasady, że czasami łatwiej, a niekiedy wręcz lepiej opowiedzieć o czymś kilkoma rysunkami, szczególnie jeśli dotyczy to tak trudnej tematyki, jaką jest kwestia HIV/AIDS.

 

Krajowe Centrum ds. AIDS, agenda Ministra Zdrowia, zaprasza do uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie na Komiks dotyczący HIV/AIDS.

Celem konkursu jest podnoszenie poziomu świadomości i wiedzy Polaków nt. HIV/AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową. Uczestnicy konkursu zostali zachęceni, aby treść komiksu zawierała informacje związane między innymi z:

  1. drogami zakażenia HIV,
  2. sposobami zapobiegania HIV,
  3. prawami i obowiązkami osób zakażonych HIV i chorych na AIDS,
  4. upowszechnieniem informacji o możliwości wykonania testu w kierunku HIV anonimowo, bezpłatnie i bez skierowania w punktach konsultacyjno-diagnostycznych (PKD)
  5. upowszechnieniem informacji na temat leczenia antyretrowirusowego (ARV),
  6. postępowaniem poekspozycyjnym,
  7. adresami i numerami kontaktowymi do organizacji czy instytucji pomocowych, np. Telefon Zaufania AIDS 800 888 448, strona Krajowego Centrum ds. AIDS https://aids.gov.pl/  itp.

W skład komisji konkursowej oceniającej prace oraz dokonującej wyboru laureatów wchodzą przedstawiciele środowiska twórców komiksów i znawcy tego medium: Maciek Empro, Anna Krztoń, Piotr Nowacki i Szymon Holcman.

Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce w 2002 roku, kiedy został wydany zbiór prac nagrodzonych w konkursie skierowanym do młodzieży pt.  „Komiks kontra AIDS" i cieszyło się dużym zainteresowaniem szczególnie w grupie młodych osób, a sama publikacja uzyskała bardzo dobre recenzje również w środowisku doświadczonych twórców komiksów.

 

Materiały

https://aids.gov.pl/na-strone-glowna/ett2020-2-2-2-3-2-3/