W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Finał etapu powiatowego konkursu na Apel pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

07.12.2020

Finał etapu powiatowego konkursu na Apel pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole informuje, że opóźnieniem został rozstrzygnięty XX etap konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” na poziomie powiatowym.

Konkurs był ogłoszony w lutym bieżącego roku, jednakże z powodu sytuacji epidemiologicznej związanej z zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2 i podjętymi w tym celu licznymi działaniami zapobiegającymi jego rozprzestrzenianiu, z dniem 26.03.2020r.    Konkurs został zawieszony.

W połowie września wznowiona została realizacja Konkursu, skierowanego do uczniów klas V szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, ale w konsekwencji stanu epidemii realizowany był przez uczniów klas VI.

Zadaniem konkursowym było samodzielne przygotowanie w formie elektronicznej tekstu - apelu promującego zdrowy styl  życia wolny od inhalowania e-papierosów.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat negatywnych skutków inhalowania e-papierosów, promowanie niepalenia papierosów i inhalowania e-papierosów, kształtowanie postaw asertywnych wobec osób palących papierosy, zachęcenie uczniów do twórczej pracy.

Podczas przeprowadzania etapu powiatowego konkursu uwzględnione zostały prace nadesłane przed jego zawieszeniem.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole informuje, że powołana komisja wyłoniła  zwycięzców:

I miejsce: Karolina Lewandowska - Szkoła Podstawowa w Dębach Szlacheckich z Filią w Osieku Małym Dęby Szlacheckie 54, 62-613 Osiek Mały

II miejsceJulia Kałużna - Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Łubiance, Łubianka 21, 62-641 Olszówka

III miejsce - Natalia Rosiak - Szkoła Podstawowa im. gen. T. Kutrzeby w Bierzwiennej Dł.  Bierzwienna Dł. 25, 62-650 Kłodawa

oraz wyróżniono pracę Aleksandra Kiełbasy reprezentującego Szkołę Podstawową Nr 2  im. Białych Górników w Kłodawie, ul. 3-go Maja 5. 62-650 Kłodawa. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole gratuluje laureatom oraz zachęca do prowadzenia zdrowego stylu życia wolnego od nikotyny.

Materiały

1 miejsce
I​_Miejsce.pdf 0.41MB
2 miejsce
II​_miejsce.pdf 0.34MB
3 miejsce
III​_miejsce.pdf 0.80MB
wyróżnienie
Wyróżnienie.pdf 0.44MB