W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Bezpieczne Walentynki 21

02.02.2021

Bezpieczne Walentynki2021

Państwowa Inspekcja Sanitarna jest jednym z realizatorów zadań wynikających z Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV.

Akcja „Bezpieczne Walentynki” ma na celu poszerzyć wiedzę z zakresu profilaktyki HIV/AIDS, a przede wszystkim podnieść świadomość młodzieży wobec zagrożeń, jakie niosą ze sobą ryzykowne zachowania.

Wiele osób podejmując ryzykowne zachowania seksualne, nie stosuje żadnych zabezpieczeń. W ten sposób nie chroni siebie i innych przed chorobami przenoszonymi droga płciową,  przed zakażeniem się wirusem HIV.  Może to brak wiedzy na ten temat, a może brak wyobraźni. Dlatego tak ważna jest profilaktyka
i działania informacyjno–edukacyjne.

Pamiętajmy w Walentynki o własnym zdrowiu. Podejmujmy bezpieczne decyzje. Czasami jedna ryzykowna chwila  w życiu może zadecydować o naszej przyszłości.

Dbajmy o własne zdrowie i zdrowie najbliższych. Gdy masz wątpliwości, wykonaj test w kierunku HIV.    

 

Zdjęcia (5)