W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Program edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

24.06.2021

Produkty ekologiczne

Jest to nowy, ogólnopolski program edukacyjny opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Grupa, do której został skierowany to dzieci uczęszczające do przedszkoli w wieku 5-6 lat.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia. Uczestnicy programu zrealizują zajęcia edukacyjne, podczas których nauczą się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

Z badań wynika także, że żywność ekologiczna może mieć związek ze zdrowszym stylem życia. Konsumenci ekologiczni częściej dbają o dietę i aktywność fizyczną oraz cechuje ich istotnie mniejsze prawdopodobieństwo nadwagi i otyłości.

W roku szkolnym 2020/21 na terenie powiatu ostrzeszowskiego program realizowany był w dwóch przedszkolach, wśród 64 dzieci 5 i 6 letnich.

Informacje o programie dostępne są na stronie internetowej GIS: https://gis.gov.pl/kategoria/oswiata/edukacja/programy-edukacyjne/