W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Próba wyłudzania danych osobowych [AKTUALIZACJA]

08.03.2021

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinku informuje, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych.

Na zdjęciu widnieje napis: Uwaga! Pilny komunikat

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wywiady epidemiologiczne przeprowadzają z osobami, których dane zawarte są w systemach teleinformatycznych, wykorzystywanych zgodnie z przepisami prawa w pracy Inspekcji.
Sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych w celu np.: umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinku ostrzega, że osobom anonimowym, które proszą o podanie danych osobowych, a nie o ich potwierdzenie, nie należy takich informacji udzielać.

 

[AKTUALIZACJA 11.03.2021]

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinku informuje, iż komunikat dotyczy osób, których dane zawarte są w systemach teleinformatycznych. Z wyżej wymienionymi osobami pracownik Państwowej Inspekcji Sanitarnej potwierdza dane.

Pracownik Państwowej Inspekcji Sanitarnej podczas wykonywania działań związanych z wywiadem epidemiologicznym, zobowiązany jest do podania swojego imienia i nazwiska, poinformowania, którą stację sanitarno-epidemiologiczną reprezentuje oraz wskazania celu kontaktu.