W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Republika Korei: obowiązek przedstawienia negatywnego testu na COVID-19 przed przylotem

04.01.2021

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań na COVID-19, Republika Korei wprowadza obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19 dla przybywających obcokrajowców.

Informacje dotyczące koronawirusa

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań na COVID-19 oraz sezonem zimowym sprzyjającym dalszemu wzrostowi zachorowań, wprowadzony zostaje obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19 dla obcokrajowców zamierzających przybyć do Republiki Korei. Test będzie musiał zostać wykonany w ciągu 72 godzin poprzedzających wylot, zaś negatywny wynik okazany załodze samolotu podczas wkraczania na pokład. W przypadku nieposiadania negatywnego wyniku testu, pasażer nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu. Po przybyciu do Republiki Korei negatywny wynik testu na COVID-19 będzie należało okazać służbom epidemicznym. Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na COVID-19 powinno być sporządzone w języku koreańskim lub angielskim; zaświadczenia sporządzone w języku polskim muszą zostać przetłumaczone na język angielski lub koreański przez tłumacza przysięgłego.

Wymóg przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19 przed wjazdem do Korei zacznie obowiązywać w piątek 8 stycznia 2021 r. w portach lotniczych oraz w piątek 15 stycznia 2021 r. w portach morskich.

Ambasada RP w Seulu zwraca się z uprzejmą prośbą o stosowanie się do zaleceń miejscowych służb porządkowych.