W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Republika Korei: podwyższony stopień dystansowania społecznego w regionie Seulu

17.11.2020

W związku ze wzrostem nowych przypadków COVID-19, Republika Korei wprowadza podwyższony (1.5) stopień dystansowania społecznego w regionie Seulu.

koronawirus

W związku z faktem, że od kilku dni liczba nowych przypadków COVID-19 w Republice Korei przekracza 200, rząd zdecydował o wprowadzeniu podwyższonego (1.5) stopnia dystansowania społecznego w regionie metropolitalnym Seulu. W nowym reżimie ograniczona będzie działalność placówek gastronomicznych i rozrywkowych, uczestnictwo w zgromadzeniach publicznych będzie ograniczone do 100 osób zaś w uroczystościach religijnych – do 30% pojemności pomieszczeń. Szkoły prowadzące kształcenie stacjonarne będą musiały ograniczyć uczestnictwo do 2/3 liczby uczniów.

Nowy poziom dystansowania społecznego w regionie Seulu zacznie obowiązywać w czwartek 19 listopada. Ambasada RP w Seulu uprzejmie prosi o stosowanie się do zaleceń miejscowych służb porządkowych.