W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Republika Korei: przywrócenie drugiego stopnia dystansowania społecznego w rejonie Seulu

14.09.2020

W związku ze spadkiem liczby nowych przypadków zachorowań na COVID-19, Republika Korei w dniu 14 września 2020 r. przywróciła niższy, drugi stopień dystansowania społecznego w regionie metropolitalnym Seulu.

koronawirus

W związku z faktem, że ilość nowych przypadków zachorowań na COVID-19 w Republice Korei przez 12 kolejnych dni utrzymywała się poniżej 200, zdecydowano się złagodzić zasady dystansowania społecznego w Seulu, Incheonie oraz prowincji Gyeonggi, dotychczas utrzymywane na podwyższonym poziome 2,5. Od dnia 14 września dozwolone jest funkcjonowanie restauracji między godzinami 21:00 i 5 rano, obsługa klientów wewnątrz kawiarni, piekarni itd. przy zachowaniu zasad dystansowania społecznego a także nauczanie stacjonarne w niektórych prywatnych uczelniach wyższych i szkołach przygotowawczych. Pozostają w mocy przepisy zabraniające organizowania zgromadzeń większych niż 50 osób w pomieszczeniach zamkniętych i 100 osób na otwartym powietrzu. Imprezy sportowe w dalszym ciągu będą przeprowadzane bez obecności widzów, zaś publiczne zakłady użyteczności publicznej i zakłady szczególnie narażone na ryzyko rozprzestrzeniania wirusa pozostają zamknięte. Koreańskie władze nawołują do ograniczania podróży jedynie do niezbędnych, zdalnego zamawiania posiłków, unikania spotkań towarzyskich. Jednocześnie zwraca się uwagę na zachowanie dystansu od innych osób (min. 1 m, zalecane 2 m), unikanie kontaktu fizycznego a także powstrzymywanie się od czynności prowadzących do emisji kropelek (krzyk, głośny śpiew itd.). Również w mocy na obszarze metropolitalnym Seulu pozostaje obowiązek noszenia maski zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.

Drugi poziom dystansowania społecznego w metropolitalnym regionie Seulu obowiązywać będzie do 28 września, tj. do koreańskiego święta Chuseok, kiedy można się spodziewać wprowadzenia specjalnego reżimu bezpieczeństwa w związku z bardzo licznymi podróżami zwyczajowo odbywanymi w tym czasie w Republice Korei.

Ambasada RP w Seulu uprzejmie prosi o stosowanie się do zaleceń koreańskich służb epidemiologicznych.