W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Republika Korei: wprowadzenie pierwszego stopnia dystansowania społecznego

12.10.2020

W związku ze spadkiem liczby nowych przypadków zachorowań na COVID-19, w Republice Korei w dniu 12 października 2020 r. zaczął obowiązywać niższy, pierwszy stopień dystansowania społecznego

koronawirus

W związku z faktem, że ilość nowych przypadków zachorowań na COVID-19 w Republice Korei w ciągu ostatnich tygodni utrzymywała się na stosunkowo niskim poziomie, zdecydowano się złagodzić zasady dystansowania społecznego w całym kraju, dotychczas utrzymywane na poziome 2. Według nowych zasad, dozwolone będzie funkcjonowanie dziesięciu rodzajów obiektów uznawanych za obiekty wysokiego ryzyka (np. bary karaoke, siłownie, szkoły przygotowawcze prowadzące zajęcia dla ponad 300 uczniów itd.), lecz w dalszym ciągu wymagane będzie stosowanie środków mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa (np. maski ochronne, rejestracja gości). Imprezy sportowe mogą się odbywać przed widownią nieprzekraczającą 30% pojemności stadionów; przestał też obowiązywać zakaz organizowania zgromadzeń przewyższających 100 osób na otwartym powietrzu i 50 osób w zamkniętych pomieszczeniach.

Co się tyczy regionu metropolitalnego Seulu, władze przestrzegają przed uczestnictwem w większych skupiskach ludzkich, ale nie zdecydowały się na wprowadzenie zakazu organizowania tychże. Imprezy muzyczne, kulturalne itd. mogą być organizowane przy ograniczeniu uczestników do jednej osoby na 4 metry kwadratowe. Ograniczenie to dotyczy również działalności klubów nocnych, które dodatkowo muszą zamykać się na jedną godzinę po każdych trzech godzinach pracy. W miejscach modlitwy nie mogą się gromadzić wierni w liczbie przekraczającej 30% pojemności obiektu.

Ambasada RP w Seulu uprzejmie prosi o stosowanie się do zaleceń koreańskich służb epidemiologicznych.