W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sto lat PSZ i 4 konferencje regionalne

W 2019 r. przypada 100-lecie publicznych służb zatrudnienia, które po odzyskaniu przez Polskę niepodległości zaczęły organizować się na mocy „Dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami” z 27 stycznia 1919 r., wydanego przez Marszałka Józefa Piłsudskiego.

100 lat PSZ

Z tej okazji MRPIPS podjęło decyzję o uroczystych obchodach jubileuszu, które otworzyła konferencja centralna w Warszawie, inicjująca cykl konferencji regionalnych.

W konferencji centralnej, która miała miejsce 23 stycznia 2019 r. na PGE Narodowym, wzięli udział przedstawiciele MRPiPS, dyrektorzy powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy, członkowie Rady Rynku Pracy oraz przedstawiciele pozostałych partnerów rynku pracy.
W trakcie konferencji wręczono nagrody specjalne dla powiatowych urzędów pracy, które uzyskały najlepsze wskaźniki efektywności zatrudnieniowej i kosztowej podstawowych form aktywizacji zawodowej oraz wyróżnienia dla powiatowych urzędów pracy, które wykazały najwyższą skutecznością w wydatkowaniu środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego i skutecznie realizują działania w zakresie zatrudniania cudzoziemców.

Wideo

Ważnym i niezwykle miłym akcentem była wystawa o historii publicznych Służb Zatrudnienia  Polsce, na której goście mieli możliwość zapoznać się z mniej znanymi faktami na temat publicznych służb zatrudnienia oraz wiedzą historyczną Autora. W trakcie konferencji  został wyświetlony film okolicznościowy z okazji 100-lecia PSZ. Dodatkowo zaprezentowano wystawą zdjęć archiwalnych z tego okresu, dotyczących urzędów pracy oraz bezrobocia w Polsce. Jej uzupełnienie stanowiły wyświetlane prezentacje o tej tematyce.

W najbliższych miesiącach odbędą się 4 konferencje regionalne w:

1.   Poznaniu – 5 kwietnia 2019 r. Konferencja regionalna swoim zasięgiem obejmować będzie powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy oraz inne instytucje rządowe
i samorządowe z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego
i  kujawsko-pomorskie. Tematem przewodnim wydarzenia będzie Sytuacja kobiet na rynku pracy.

2.   Rzeszowie – 24 kwietnia 2019 r. Do udziału w spotkaniu zostaną wysłane zaproszenia do powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy oraz innych instytucji rządowych i samorządowych z województw: podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Tematem przewodnim wydarzenia będzie Osoby niepełnosprawne na rynku pracy.

3.   Białymstoku – 8 maja 2019 r. Wydarzenie swoim zasięgiem obejmować będzie województwa: podlaskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie, pomorskie. Tematem przewodnim przedsięwzięcia będzie Aktywizacja zawodowa.

4.   Katowicach – 22 maja 2019 r. Konferencja regionalna obejmować będzie województwa: śląskie, dolnośląskie, opolskie i łódzkie. Tematem przewodnim wydarzenia będzie Zmiana pokoleniowa – zarządzenie wiekiem

Materiały

Zdjęcia z wydarzenia
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
12.04.2019 15:18 Joanna Fedorczyk
Pierwsza publikacja:
11.04.2019 09:25 Biuro Promocji