W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Alina Nowak

Podsekretarz Stanu

Alina Nowak

Alina Nowak jest absolwentką Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. Generała Jerzego Ziętka w Katowicach (zarządzanie i marketing), Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (studia podyplomowe w zakresie administracji i zarządzania), Uniwersytetu Warszawskiego (studia podyplomowe z zakresu prawa rynku pracy oraz z zakresu Zarządzania i Ewaluacji Projektów Współfinansowanych ze Środków Unii Europejskiej) oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Dąbrowie Górniczej (menedżerskie studia podyplomowe – poziom MBA). Odbyła także szereg kursów i szkoleń, w tym m.in. z zakresu rynku pracy, wsparcia i rozwoju osób w szczególnej sytuacji na rynku pracy oraz wykorzystania środków publicznych. Zrealizowała również wiele projektów, w tym innowacyjnych, dotyczących przedsiębiorczości i promocji zatrudnienia.

Karierę zawodową rozpoczynała w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, natomiast od wielu lat związana z instytucją rynku pracy. Od 2009 r. pełni funkcję Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu. Od 2018 r. Przewodnicząca Konwentu Dyrektorów Urzędów Pracy województwa śląskiego.

Od października 2018 r. radna Sejmiku Województwa Śląskiego VI kadencji, natomiast od 2019 r. Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Śląskiego oraz Członek Zespołu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach ds. Cudzoziemców. Dodatkowo, od 2005 r. kurator Sądu Rejonowego w Zabrzu.

W 2017 r. wyróżniona Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast w 2019 r. Odznaką Honorową Primus in Agendo - przyznaną przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.