W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Innowacje

Zachęcamy do udziału w konkursie The Innovation Award for Women Farmers 2020

Jeszcze przez 7 dni (do 15 października 2020 r.) można zgłaszać kandydaturę do nagrody The Innovation Award for Women Farmers 2020

Konkurs ma na celu podkreślenie wkładu kobiet w innowacyjny rozwój obszarów wiejskich, leśnictwa i rolnictwa. Nagroda jest przyznawana od 2010 r. przez europejską organizację Copa-Cogeca.

W tegorocznej edycji tematem przewodnim są innowacje na rzecz klimatu (ang. Women Farmers in the driver’s seat of climate innovation). Temat związany jest z tegorocznymi działaniami europejskimi związanymi z Zielonym Ładem. Zgodnie z informacjami wskazanymi przez organizatora, działania klimatyczne mogą przybierać różne formy w gospodarstwach, od prostych adaptacji po bardziej zintegrowane projekty (również mające na celu monitorowanie emisji CO2).

Kandydatki będą oceniane według następujących kryteriów:

  • wprowadzone rozwiązania innowacyjne,
  • transfer innowacji,
  • trwałość realizowanych innowacji,
  • nowe narzędzia/ metody komunikacji, usprawniające transfer wiedzy.

Więcej informacji odnośnie wydarzenia, a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: https://womenfarmersaward.eu/2020-application/