W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pełnomocnik ds. ochrony zwierząt

Minister Jan Krzysztof Ardanowski 26 czerwca 2020 r. powołał Pełnomocnika Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do spraw ochrony zwierząt.

Został nim Wojciech Albert Kurkowski – miłośnik zwierząt, międzynarodowy sędzia felinologiczny, wiceprezes World Cat Federation.

Do zadań Pełnomocnika należy m.in.: 

  • opiniowanie projektów aktów prawnych w zakresie ochrony zwierząt oraz dobrostanu zwierząt, a także analiza, ocena i monitorowanie już funkcjonujących w tym zakresie przepisów;
  • identyfikowanie najważniejszych problemów w sferze, za którą odpowiada oraz przedstawianie propozycji ich rozwiązania.

Ponadto do zadań Pełnomocnika należy także współpraca z organizacjami społecznymi, organizacjami zrzeszającymi rolników i hodowców zwierząt oraz z jednostkami samorządu terytorialnego.

W zakresie kompetencji Pełnomocnika jest również promowanie pozytywnych zachowań wobec zwierząt.

Materiały

Raport Pełnomocnika Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do spraw ochrony zwierząt z prac w lipcu 2020
Raport​_lipiec​_2020.pdf 0.56MB
Zarządzenie nr 24 Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 czerwca 2020 r. w sprawie powołania Pełnomocnika Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do spraw ochrony zwierząt