W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Konsulat Generalny RP w Kaliningradzie

Adres: Kasztanowaja alleja 51, 236022 Kaliningrad.
Adres korespondencyjny z Polski: 14-500 Braniewo, ul. Hozjusza 1, skrytka pocztowa 20.
Telefon: +7 4012 976 450.
Faks: +7 4012 976 443.
Sekretariat: kaliningrad.kg.sekretariat@msz.gov.pl.
Godziny pracy urzędu: od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Skargi i wnioski: Interesanci zgłaszający się w sprawie skarg i wniosków do Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie przyjmowani są we wtorki w godz. 10:00-11:00, po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu spotkania +7 4012 976 450. Informacje na temat skarg i wniosków znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Okręg konsularny Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie obejmuje obwód kaliningradzki.

Informacja nt. sytuacji epidemicznej w obwodzie kaliningradzkim znajduje się na stronie rządu obwodu kaliningradzkiego: https://gov39.ru/koronavirus/.

Informacja nt. ograniczeń obowiązujących przy przekraczaniu granicy Rzeczypospolitej Polskiej w związku z COVID-19 znajduje się na poniższych stronach internetowych:

Informacja nt. ograniczeń obowiązujących przy przekraczaniu granicy Federacji Rosyjskiej w związku z COVID-19 znajduje się na stronie internetowej Służby Granicznej FSB Rosji: http://ps.fsb.ru/general/info/covid.htm (wersja rosyjskojęzyczna).

Zachęcamy również do śledzenia kont Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Zdrowia w serwisie Twitter: https://twitter.com/MSZ_RP i https://twitter.com/MZ_GOV_PL.

UWAGA!

W związku z sytuacją epidemiczną klienci konsularni przed wejściem do urzędu muszą poddać się badaniu temperatury ciała oraz mieć nałożone maseczki zakrywające usta i nos

Podczas obsługi interesantów stosowane są następujące środki ostrożności i higieny.

1. Osoby umówione na wizyty proszone są o używanie masek lub innej osłony ust i nosa przez cały czas przebywania w siedzibie urzędu, z zastrzeżeniem sytuacji, w których konieczna będzie ich identyfikacja lub potwierdzenie ich tożsamości ze zdjęciem w dokumencie;

2. Zalecamy zachowywanie bezpiecznego dystansu społecznego 1,5 m;

3. Osoby wchodzące na teren urzędu poddawane są standardowej procedurze kontroli wnoszonych przedmiotów oraz są proszone o umożliwienie zmierzenia im temperatury przez pracownika ochrony;

4. Przy wejściu do urzędu dostępny jest pojemnik z płynem dezynfekcyjnym.

Telefon dyżurny dla obywateli polskich

Czynny po godzinach pracy urzędu i w dni wolne od pracy w sprawach wymagających pilnej interwencji (np. zgony, aresztowania, wypadki drogowe, utrata dokumentów):  +7 962 260 43 88.

Media społecznościowe

Twitter: @PLinKaliningrad.

RODO - Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych jest dostępna na stronie internetowej MSZ pod adresem: https://www.gov.pl/web/rosja/klauzula-rodo3

{"register":{"columns":[]}}