W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Formy wsparcia dla przedsiębiorców były tematem posiedzenia Rady Rynku Pracy

17.12.2020

W dzisiejszym posiedzeniu Rady Rynku Pracy uczestniczyli przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju.

Wiceminister Iwona Michałek siedzi w swoim gabinecie przed komputerem i uczestniczy w posiedzeniu Rady Rynku Pracy. W tle widać flagi Polski i Unii Europejskiej

Podczas spotkania omówiono dotychczasowe formy wsparcia jakie są udzielane w ramach tarcz antykryzysowych, PFR zaprezentował nowe instrumenty jakie będzie wkrótce wdrażał.

Podczas posiedzenia Bartosz Marczuk prezes PFR mówił o działaniach wspierających polskich przedsiębiorców w okresie pandemii. Polski Fundusz Rozwoju uruchomił Tarczę Finansową PFR dla Firm i Pracowników w ramach Tarczy Antykryzysowej.  Marczuk przypomniał, że w styczniu 2021 r. zostanie uruchomiona tarcza finansowa 2.0. Instrumentem dodatkowym w jej ramach będzie możliwość umorzenia 100% subwencji dla MŚP uzyskanej w ramach Tarczy 1.0.

14 grudnia br. Prezydent Andrzej Duda podpisał tarczę 6.0 tzw. tarczę branżową.

Przepisy tarczy 6.0 dotyczące rynku pracy wchodzą w życie w najbliższą sobotę. Od 19 grudnia Powiatowe i Wojewódzkie Urzędy Pracy będą przyjmowały wnioski o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników w wysokości 2 tyś. zł w przeliczeniu na pełen etat

– mówiła  Iwona Michałek, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.