W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Iwona Michałek

Sekretarz stanu

Wiceminister Iwona Michałek

12 października powołana na sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Wcześniej, od 7 stycznia 2020 r., pełniła funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Ekonomii Społecznej i Solidarnej, w randze sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 1 lipca 2019 roku powołana przez Prezesa Rady Ministrów na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły.

Urodziła się 13 marca 1956 roku w Szczecinie. W 1981 roku ukończyła biologię środowiskową na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia podyplomowe z ochrony środowiska (1989 roku) i zarządzania (1999 roku). Podczas uroczystości z okazji Jubileuszu 70-lecia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika otrzymała tytuł honorowego Ambasadora tej uczelni.

Pracowała jako nauczyciel biologii i przyrody w szkołach wiejskich i miejskich. Przez 10 lat związana z Kujawsko-Pomorskim Kuratorium Oświaty, w którym pełniła m.in. funkcję wizytatora, wicekuratora oraz sprawowała obowiązki kuratora oświaty.

Kierowała również Pracownią Zarządzania, Diagnozy i Wychowania w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Przez 5 lat pełniła funkcję Rzecznika Praw Ucznia. W latach 2010-2012 kierowała projektem systemowym UE pt. „Klucz do uczenia – program wsparcia kujawsko-pomorskich nauczycieli”. Była edukatorem w zakresie przestrzegania praw ucznia i dziecka oraz koordynatorem regionalnym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie ds. edukacji o tolerancji.

Interesuje się sportem i podróżami. Motocyklistka.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
12.10.2020 14:26 Aleksandra Majchrzak-Kucharska
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Aleksandra Majchrzak-Kucharska
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Iwona Michałek 2.0 12.10.2020 14:46 Agata Kubel-Grabau
Iwona Michałek 1.0 12.10.2020 14:26 Aleksandra Majchrzak-Kucharska

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP