W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ogólnopolska infolinia o Tarczy Antykryzysowej i wytycznych dla branż

04.05.2020

Ogólnopolska infolinia dla przedsiębiorców i pracowników pozwoli uzyskać informacje o odmrażaniu gospodarki. Pod numerem telefonów 732 122 500 lub 22 484 84 84 można uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat rozwiązań zawartych w przygotowanej przez rząd Tarczy Antykryzysowej. Po wybraniu na klawiaturze telefonu "3" konsultanci przekażą też wytyczne dla uruchamianych branż.

Infolinia 22 484 84 84, 732 122 500. Sprawdź, jak odmrozić swoją branżę.

Do dyspozycji obywateli jest również działający przez całą dobę, siedem dni w tygodniu chatbot dostępny na podstronach:

Służy on wsparciem przy udzielaniu odpowiedzi na zadawane pytania, przy których nie jest wymagana konsultacja ze specjalistą.

Każdy, kto ma pytanie dotyczące, na przykład:

  • skorzystania z dofinansowania do pensji swoich pracowników, 
  • zmniejszenia kosztów prowadzenia firmy w tym trudnym czasie czy też 
  • uzyskania świadczenia postojowego, jeśli się jest na umowie cywilnoprawnej, 
  • wytycznych do stosowania przy odmrażaniu biznesu

może skorzystać z chatbota lub zatelefonować pod wyżej wskazany numer. 

Nasi konsultanci są dostępni od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-16.

Ta infolinia jest dla tych, którzy być może nie wiedzą dokładnie, z jakiego wsparcia oferowanego przez państwo mogą skorzystać. W Tarczy Antykryzysowej jest bardzo wiele mechanizmów  i narzędzi, które są specjalnie przygotowane i dla przedsiębiorców, i dla pracowników. Nasi konsultanci są właśnie po to, by służyć pomocą i w prosty sposób wytłumaczyć, co w danej sytuacji przysługuje i co należy zrobić, by tę pomoc otrzymać – mówi minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. 

Działa już także dotycząca Tarczy Antykryzysowej strona internetowa https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa/. To kompendium wiedzy i prosty przewodnik po narzędziach tarczy. W jednym miejscu można znaleźć rozwiązania oferowane przez kilkanaście instytucji oraz wnioski on-line. 

Infolinia i strona dotyczące rozwiązań w Tarczy są narzędziem pomocnym przedsiębiorcom i pracownikom, którzy przez pandemię koronawirusa są w kłopotach. 

Wszyscy użytkownicy strony – m.in. przedsiębiorcy, pracownicy oraz inne instytucje – będą też mogli wysyłać pytania za pomocą formularza na dole strony - kliknij w link.

Przy poszczególnych rozwiązaniach znajdują się także elektroniczne wnioski w danej sprawie, dzięki stronie można je od razu złożyć on-line. Chcemy, aby tych instytucji z dnia na dzień przybywało.

Z uwagi na złożoność wielu mechanizmów pomocowych oraz szeroką gamę oferowanych w pakiecie produktów (od ulg, przesunięć terminów, po programy umożliwiające pozyskanie środków na utrzymanie firmy w kryzysie, czy zrekompensowanie utraconych dochodów), strona będzie cały czas ewoluowała.