W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Plan dla Pracy i Rozwoju

Praca. Rozwój. Bezpieczeństwo.

Plan dla Pracy i Rozwoju. Z prawej strony zdjęcie wicepremiera Jarosława Gowina na tle flag. Na dole napis Liczą się Konkrety

Szanowni Państwo,

w związku z trwającą pandemią COVID-19 zapewniamy szeroką pomoc dla Państwa firm. Na bieżąco będziemy reagować na dalszy rozwój wydarzeń, w razie potrzeby poszerzając i wydłużając wsparcie na kolejne miesiące. Narzędzia, z których już mogą Państwo korzystać, prezentujemy na tej właśnie stronie: Liczasiekonkrety.gov.pl.

Mijający rok pokazał, że Państwa wytrwałość, ciężka praca i determinacja odegrały decydującą rolę w utrzymaniu dobrego stanu polskiej gospodarki. Dziękuję wszystkim pracownikom i przedsiębiorcom.  

Ważna też była jednak bezprecedensowa pomoc, którą uruchomił rząd. Wsparcie to wyniosło już blisko 200 mld złotych, co stanowi niemal 9 proc. rocznego PKB. Ochroną objęliśmy ponad 6,9 mln miejsc pracy.

Jednocześnie w ścisłej współpracy z przedsiębiorcami przygotowujemy i uruchamiamy programy, które po pandemii pozwolą szybko wrócić polskiej gospodarce i Państwa firmom na ścieżkę wzrostu. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o naszych działaniach.

Jarosław Gowin

Czym jest Plan?

Plan dla Pracy i Rozwoju to sprawdzone rozwiązania, ułatwienia oraz nowe możliwości dla biznesu. Dlatego – bez względu na to, jakie są potrzeby Twojej firmy – możesz liczyć na konkretne wsparcie.

Nasz plan to trzy kluczowe obszary: bezpośrednia pomoc, nowy kierunek i impuls rozwojowy. Każdy z nich odpowiada innym potrzebom.