W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozpoczyna się nabór wniosków w V rundzie Konkursu o status Krajowego Klastra Kluczowego

31.05.2021

Od 31 maja 2021 r. do 13 września 2021 r. można składać wnioski o nadanie lub odnowienie statusu Krajowego Klastra Kluczowego. Wnioski mogą składać klastry, które spełniają warunki określone w regulaminie konkursu, działające przynajmniej 3 lata i skupiające nie mniej niż 51 członków.

Zdjęcie ilustracyjne - technologie

Poprzednie edycje Konkursu o status Krajowego Klastra Kluczowego pozwoliły na wyłonienie wiodących klastrów (rozumianych jako skupiska niezależnych podmiotów, reprezentujących określoną specjalizację gospodarczą, współpracujących i konkurujących ze sobą w ramach łańcucha wartości), o dużym znaczeniu dla polskiej gospodarki i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej. Podobnie jak w poprzednich latach, celem obecnej, V edycji konkursu, będzie wyłonienie klastrów, które będą partnerami w realizacji celów polityk publicznych i budowaniu przewag konkurencyjnych Polski. Konkurs składa się z trzech etapów, a klastry oceniane są w pięciu obszarach: Zasoby ludzkie, infrastrukturalne i finansowe, Potencjał gospodarczy klastra, Tworzenie i transfer wiedzy, Działania na rzecz polityk publicznych i Orientacja na klienta.

Szczegółowe informacje na temat konkursu.