W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Udział kierownictwa MRPiT w Kongres 590

Udział kierownictwa MRPiT w Kongres 590
2021-05-05 09:30
2021-05-06 18:15

, online 
Logo Kongresu 590 z kodem kreskowym, po prawej zdjęcie przedstawiające osobę analizującą wykresy makroekonomiczne

5-6 maja odbędzie się w Warszawie 5. edycja Kongresu 590, w którym uczestniczyć będą przedstawiciele  Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii – podsekretarz stanu Anna Kornecka, podsekretarz stanu Olga Semeniuk oraz podsekretarz stanu Robert Tomanek, a także przedstawiciele ministerialnych departamentów.

Głównym tematami paneli dyskusyjnych będą wyzwania stojące przed polską gospodarką po pandemii Covid-19, w tym m.in. jej dalsza cyfryzacja oraz podniesienie jakości życia Polaków.

  • Wiceminister Anna Kornecka uczestniczyć będzie w dyskusji pt. "Polski miks energetyczny i polityka energetyczna Polski (5 maja, godz. 12.00-12.45)
  • Wiceminister Olga Semeniuk weźmie udział w debacie pt."Makroekonomiczne skutki przyspieszonej transformacji w pocovidowej gospodarce w perspektywie kolejnej dekady" (6 maja, godz. 11.00-11.45)
  • Wiceminister Robert Tomanek uczestniczyć będzie w dyskusji pt. "Organizacyjna synergia nauki i biznesu" (5 maja, godz. 13.00-13.45)
  • Dyrektor Departamentu Rynku Pracy Ewa Flaszyńska weźmie udział w debacie pt. "Kurs w stronę zawodów technicznych. Przyszłość czy już teraźniejszość na rynku pracy?" (6 maja, godz. 17.30-18.15)
  • Wicedyrektor Departamentu Innowacji i Polityki Przemysłowej Piotr Zabadała uczestniczyć będzie w dyskusji pt. "Jaki wpływ na życie każdego z nas ma sektor kosmiczny? Transfer technologii z firm kosmicznych. Komercjalizacja" (6 maja, godz. 10:00-10.45)

Kongres 590 to coroczne wydarzenie gospodarcze z udziałem przedstawicieli biznesu, nauki, polityki i legislacji z Polski i za granicy. Celem spotkań jest stworzenie przestrzeni do współpracy dla polskich przedsiębiorców, naukowców i decydentów politycznych, a tym samym zwiększenie potencjału polskiej gospodarki oraz promocji rodzimych produktów i usług. Kongres 590 jest skierowany do wszystkich firm: od startupów, poprzez mikro, małe i średnie, aż po duże przedsiębiorstwa.

Więcej szczegółów na temat 5. edycji Kongresu 590 i agendy spotkań znajdziesz tutaj