W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zgoda KE na przedłużenie wprowadzonych w marcu i kwietniu instrumentów pomocowych oraz na dodatkowe umorzenie pomocy z PFR

18.12.2020

Komisja Europejska zgodziła się na przedłużenie wszystkich stosowanych od wiosny br. instrumentów wsparcia oraz na umorzenie do 100 proc. pomocy z PFR przyznanej wiosną i latem 2020 r.

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin stojący w maseczce na twarzy przy pulpicie

Mam bardzo dobrą wiadomość dla polskiego biznesu. Komisja Europejska zgodziła się na przedłużenie wszystkich dotychczas stosowanych instrumentów pomocowych. Przystała także na umorzenie – dla firm z branż dotkniętych obostrzeniami do 100 proc. pomocy z Polskiego Funduszu Rozwoju przyznanej MŚP wiosną i latem tego roku

– mówi wicepremier Jarosław Gowin. 

Komisja Europejska zgodziła się na opcję całkowitego umorzenia subwencji dla małych i średnich firm w wybranych sektorach, jaka została im przyznana w ramach Tarczy PFR. To dodatkowe 7 mld zł z puli środków, które trafiły do przedsiębiorstw, działających w 38 branżach (dookreślonych kodami PKD) z Tarczy Finansowej PFR 1.0. 

Łącznie w ramach Tarczy Finansowej PFR z tej pomocy skorzystało w sumie 347 tys. firm. Dzięki niej udało się ochronić ok. 3,2 mln miejsc pracy.