W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceministrowie Olga Semeniuk i Piotr Uściński na XX Forum Termomodernizacja 2021 - Strategia Termomodernizacji budynków.

06.10.2021

Wykorzystanie innowacyjnych technologii w budownictwie czy nowych trendów w energetyce oraz szukanie rozwiązań służących poprawie efektywności cieplnej – to tematy tegorocznej – dwudziestej już edycji Forum Termomodernizacja 2021, które dziś (6 października) odbywa się w Warszawie. Wiceministrowe Rozwoju i Technologii Olga Semeniuk i Piotr Uściński byli obecni na Forum.

Minister Olga Semeniuk i Minister Piotr Uściński na dwudzuestym ForumTermomodernizacja 2021

Poprawa efektywności energetycznej budynków jest jednym z kluczowych działań, jakie możemy podjąć aby poprawić standard mieszkań i podnieść jakość życia Polaków

– powiedział wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński otwierając Forum.

Zielona transformacja, której elementem są działania termomodernizacyjne była jednym z dwóch priorytetów podczas przygotowywania Krajowego Planu Odbudowy (drugim jest transformacja cyfrowa). Działania mające na celu zmniejszenie energochłonności zostały wskazane jako te, które mogą przyczynić się do wyjścia z kryzysu związanego z pandemią i odpowiedzieć na przyszłe wyzwania związane z innymi kryzysami.

Działaniem, które będzie miało najistotniejsze znaczenie w zakresie wsparcia dla termomodernizacji będzie realizowane we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska zadanie pod nazwą „Czyste Powietrze”, w którego skład wchodzi działanie „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych”. Ministerstwo Rozwoju i Technologii będzie odpowiadało za część poświęconą inwestycjom w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

Drugim działaniem są „Inwestycje w budowę mieszkań przeznaczonych dla gospodarstw domowych o niskich i umiarkowanych dochodach z uwzględnieniem efektywności energetycznej”. W zakres tego przedsięwzięcia wchodzi budowa nowych budynków, które pozwolą na uzupełnienie dostępnych zasobów mieszkaniowych o lokale o wysokim standardzie energetycznym.

Zakładając, że KPO zostanie wkrótce przyjęty, chcielibyśmy wdrożyć planowane rozwiązania w I kwartale 2022 r.

– podsumował kończąc swoje wystąpienie wiceminister Uściński.

 

Materiały

Więcej  o XX Forum Termomodernizacji przeczytasz klikając w link.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}