W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komentarz MR do danych dotyczących turystyki w UE w sezonie zimowym 2018-2019

02.01.2020

W okresie od listopada 2018 r. do kwietnia 2019 r. liczba wykupionych noclegów w hotelach i podobnych obiektach zakwaterowania UE wzrosła o 2,6% (tj. o 18,9 mln noclegów) w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

Na szarym tle napis Dane gospodarcze. Po lewej stronie wykres kołowy.

Spośród 27 państw dla których dostępne są dane, największy wzrost zainteresowania pobytem notowano w Rumunii (+8,6%), Chorwacji (+7,4%) i Polsce (+7,3%). Spadek zainteresowania dotknął tylko 2 kraje: Grecję (-8,3%) i Maltę (-3,5%).

Zmiana w liczbie noclegów spędzonych w hotelach i pozostałych obiektach noclegowych i pozostałych obiektach noclegowych - listopad 2018 0 kwiecień 2019 r. Pozycja Polski w wykresie zaznaczona jest na czerwono. Średnia UE dla 28 krajów zaznaczona wyróżniona ciemnym granatem.

 

W Polsce liczba wykupionych noclegów w hotelach i innych obiektach noclegowych wzrosła z 20,5 mln do blisko 22 mln Większa niż przed rokiem była zarówno liczba noclegów nierezydentów (+4,6%), jak i rezydentów (+8,4%), co można wiązać ze zwiększającymi się dochodami rozporządzalnymi polskich gospodarstw domowych. 
Krajem najczęściej odwiedzanym przez turystów (nierezydentów) z całego świata była Hiszpania, w której w turystycznych obiektach noclegowych wykupiono 20,0% łącznej liczby noclegów w UE. Następne w kolejności były Włochy i Wielka Brytania (po 12%), Austria (10%), Niemcy i Francja (po 9%). 

{"register":{"columns":[]}}