W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Olga Semeniuk na Welconomy Forum w Toruniu

15.09.2020

Kondycja i przyszłość polskiej gospodarki w dobie pandemii Covid-19, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych i nowe inicjatywy resortu rozwoju – to niektóre tematy, o których mówiła wiceminister rozwoju Olga Semeniuk podczas tegorocznej edycji Forum.

Logo Welconomy na tle nieba i cieni domów, z datą 14-15 września 2020

Dwudniowe Welconomy Forum rozpoczął panel inauguracyjny pod znamiennym tytułem „Pandemia i co dalej?”.

Przez ostatnie miesiące polskie firmy i tym samym polska gospodarka mogły liczyć na wsparcie w postaci bonu turystycznego czy też z kolejnych  rozwiązań tarczy antykryzysowej. Do tej pory do naszych przedsiębiorców trafiło już ponad 136 mld zł – podkreśliła wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

Wiceszefowa MR wzięła również udział w Bałtyckim Forum Samorządowym. Podczas spotkania i debaty z samorządowcami, którzy przybyli do Torunia z różnych regionów Polski, opowiadała o możliwościach i zasadach korzystania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Polski rząd przeznaczył na ten cel łącznie ok. 12 mld zł.

Jeszcze do 30 września br. samorządy mogą składać wnioski do tego Funduszu. W ten sposób staramy się wspierać nasze Małe Ojczyzny – powiedziała wiceminister Semeniuk.

Drugiego dnia Forum wiceszefowa MR uczestniczyła w – zorganizowanym online – panelu „Instrumenty wsparcia dla polskich przedsiębiorców w dobie Covid-19”.

Na przestrzeni minionego półrocza – w dobie pandemii koronawirusa - prowadziliśmy konsultacje z przedstawicielami ponad 40 branż. Wprowadziliśmy rozwiązania, dzięki którym możliwe było utrzymanie płynności finansowej firm i ochrona miejsc pracy.  Teraz przygotowujemy kolejne już działania, które mają wzmocnić naszą gospodarkę w przyszłości. Obejmują one m. in. wsparcie dla sektora MŚP, w tym także dla rzemiosła, paszport inwestora strategicznego, ulgę na robotyzację czy też pakiet mieszkaniowy – zaznaczyła  minister Semeniuk.

Welconomy Forum to miejsce spotkań przedstawicieli świata polityki, biznesu, nauki oraz samorządowców. Odbywa się cyklicznie od 1994 roku. Najpierw w Międzyzdrojach, potem w Ciechocinku, a od 2008 roku w Toruniu.