W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obwieszczenia i decyzje

Minister Rozwoju wydaje interpretacje indywidualne co do zakresu i sposobu stosowania przepisów, z których wynika obowiązek świadczenia przez przedsiębiorcę daniny publicznej, interpretacje indywidualne są wydawane w formie decyzji (art. 34 ust. 1 i 5 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców - Dz.U. z 2018 r. poz. 646 z późn. zm.). 

Interpretacja indywidualna nie jest wiążąca dla przedsiębiorcy, z tym że przedsiębiorca nie może być obciążony sankcjami administracyjnymi, finansowymi lub karami w zakresie, w jakim zastosował się do uzyskanej interpretacji indywidualnej ani daninami w wysokości wyższej niż wynikające z uzyskanej interpretacji indywidualnej. Interpretacja indywidualna jest wiążąca dla organów lub państwowych jednostek organizacyjnych właściwych dla przedsiębiorcy i może zostać zmieniona wyłącznie w drodze wznowienia postępowania. Nie zmienia się interpretacji, w wyniku której nastąpiły nieodwracalne skutki prawne (art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców). 

Zgodnie z art. 34 ust. 15 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców interpretacje indywidualne Minister Rozwoju zamieszcza w Biuletynie Informacji Publicznej. 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
25.03.2019 13:52 Monika Waćkowska-Kabaczyńska
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Dariusz Domżalski
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Obwieszczenia i decyzje 2.0 09.12.2019 12:04 Monika Waćkowska-Kabaczyńska
Obwieszczenia i decyzje 1.0 25.03.2019 13:52 Monika Waćkowska-Kabaczyńska

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP