W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wsparcie dla branży urządzeń grzewczych

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju podjęło się próby stworzenia pierwszego programu, który pozwoli rozwijać nowoczesne technologie urządzeń grzewczych oraz pomoże przygotować polskich przedsiębiorców do odpowiedzi na europejskie wyzwania. Uruchomienie konkursu w ramach tzw. „Szybkiej ścieżki” w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju ma na celu wsparcie technologii nisko- i zeroemisyjnych korzystających z odnawialnych źródeł energii. Ministerstwo zleciło wykonanie ekspertyzy Business Technology Roadmaps, dotyczącej przygotowania i wdrażania studiów wykonalności inwestycji badawczo-rozwojowych i innowacyjnych dla branży producentów urządzeń grzewczych, a cały program powstaje w konsultacji z tą branżą.

Zdjęcie tabletu z uruchomioną aplikacją do sterowania temperaturą ogrzewania. W tle dom. Z boku napis "Wsparcie dla branży urządzeń grzewczych w procesie transformacji energetycznej".

Ekspertyza Business Technology Roadmaps

Poniżej zamieszczona została ekspertyza Business Technology Roadmaps dotycząca przygotowania i wdrażania studiów wykonalności inwestycji badawczo-rozwojowych i innowacyjnych dla branży producentów urządzeń grzewczych.

Materiały

Mapa drogowa - branża kotlarska (wersja finalna)
BTR​_PC​_KPL​_FINAL​_w​_PL.pdf 4.16MB

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne z przedstawicielami branży w dniu 18 września 2019 r.

W dniu 18.09.2019 r. w Ministerstwie zorganizowano spotkanie informacyjno-konsultacyjne z przedstawicielami branży urządzeń grzewczych, na którym przedstawiono projekt ekspertyzy zleconej przez Ministerstwo, wytyczającej kluczowe kierunki rozwoju branży. Otrzymane od przedsiębiorców uwagi oraz propozycje zmian w zakresie technologii oraz obszarów badawczych, związanych z planami „szybkiej ścieżki” dotyczącej niskoemisyjnych technologii grzewczych – przeanalizowano w trakcie dyskusji na ww. spotkaniu informacyjno-konsultacyjnym, w ankietach konsultacyjnych oraz mailowo, a następnie uwzględniono w korekcie opracowania pn.: "Mapa drogowa dotycząca przygotowania i wdrażania studiów wykonalności inwestycji badawczo-rozwojowych i innowacyjnych (ang. Business Technology Roadmaps– BTR) dla branży producentów niskoemisyjnych urządzeń grzewczych do 2030 roku."
W listopadzie 2019 r. powinny zostać ogłoszone szczegółowe informacje na temat konkursu, którego budżet wyniesie 200 milionów złotych. Zweryfikujemy, w jaki sposób przedsiębiorcy będą w stanie odpowiedzieć na wyzwania zidentyfikowane przez ekspertów, jakie bariery pojawią się w wykorzystaniu środków, a następnie w miarę potrzeb dokonać ewaluacji w kolejnych latach i edycjach tworzonego programu.

Prezentacje ze spotkania informacyjno-konsultacyjnego (18.09.2019)

Materiały

Spotkanie 18 września 2019 w Warszawie
Spotkanie​_18​_września​_2019​_Warszawa​_final​_1.pdf 5.64MB
prezentacja​_szybka​_sciezka​_zalozenia​_NCBR
prezentacja​_szybka​_sciezka​_zalozenia​_NCBR.pdf 1.62MB
prezentacja​_oferta​_parp​_kotlarze
prezentacja​_oferta​_parp​_kotlarze.pdf 3.29MB
Prezentacja​_NMF​_18092019​_MPiT
Prezentacja​_NMF​_18092019​_MPiT.pdf 1.98MB
Prezentacja​_PAIH​_PSI​_18092019
Prezentacja​_PAIH​_PSI​_18092019.pdf 2.19MB
PREZENTACJA​_-​_de​_minimis​_-​_FILIPOWSKI​_MPIT
PREZENTACJA​_-​_de​_minimis​_-​_FILIPOWSKI​_MPIT.pdf 1.00MB
Dotacje​_na​_skladki​_2020-MPiT-plan.pdf
Dotacje​_na​_skladki​_2020-MPiT-plan.pdf 0.64MB

Zdjęcia (2)