W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wsparcie sektora ciepłowniczego

Modernizacja systemu ciepłowniczego jest od lat jednym z największych wyzwań dla osób decyzyjnych i całego sektora. Stoimy w obliczu konieczności sprostania rygorystycznym regulacjom unijnym dotyczącym standardów emisyjnych, dramatycznie rosnących kosztów CO2 oraz zwiększenia możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii w ciepłownictwie.

Spotkanie 24 października 2019 r.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii 24.10.2019 r. było partnerem wydarzenia: „Ciepła zmiana. Jak zreformować polski sektor ciepłowniczy?” zorganizowanego przy współpracy z  Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacją Inicjatyw Strategicznych - Fundacją Instrat, Forum Energii i Stowarzyszeniem Energia Miast.

Celem eventu było zgromadzenie decydentów i liderów opinii publicznej zajmujących się ochroną środowiska, energetyką oraz urzędników zajmujących się programowaniem przyszłej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej, po to aby porozmawiać na temat problemów sektora ciepłowniczego w Polsce. Szczególnie zależało nam aby zwrócić uwagę na  uwzględnienie problemów ciepłownictwa powiatowego, którego kondycja i możliwości rozwoju mają kluczowe znaczenie dla efektywności działań na rzecz poprawy jakości powietrza. Na spotkaniu poruszano zagadnienia pozycji sektora ciepłowniczego w Polsce oraz w Europie - diagnozy, problemów i wyzwań, transformacji energetycznej w samorządach, programu ciepłownictwo powiatowe, rozmawiano o dobrych praktykach oraz wadach rozwiązań. 

Materiały

Prezentacja ze spotkania 24.10.2019
Prezentacja​_ze​_spotkania​_24102019​_r.pdf 2.52MB

Zdjęcia (3)