W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wzmocnienie potencjału legislacyjnego w obszarze procesu inwestycyjno-budowlanego – etap II

03.07.2020

Ministerstwo Rozwoju realizuje projekt pn. „Wzmocnienie potencjału legislacyjnego w obszarze procesu inwestycyjno-budowlanego – etap II”

Logo Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, Ministerstwo Rozwoju, UE-EFS

Źródło finansowania

Projekt jest współfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój 2014-2020.

Do kogo jest kierowany

Projekt jest skierowany do pracowników Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji w Ministerstwie Rozwoju.

Cel projektu

Głównym celem projektu jest poprawa jakości rozwiązań legislacyjnych w zakresie procesu inwestycyjno-budowlanego poprzez: 

  • pozyskanie szczegółowych informacji w przedmiocie konieczności lub braku konieczności zainicjowania zmian legislacyjnych, 
  • ocena skutków aktualnie projektowanych aktów prawnych, co służyć będzie wprowadzeniu lepszych regulacji prawnych, 
  • poznanie doświadczeń i rozwiązań funkcjonujących w innych krajach, w szczególności w obszarze usprawnienia realizacji inwestycji, efektywności działania nadzoru budowlanego i przejrzystości przepisów dotyczących warunków technicznych oraz wyrobów budowlanych.

Przewidywane efekty

Pozyskane informacje przyczynią się do przygotowania lepszych propozycji zmian legislacyjnych oraz zainicjowania procesu legislacyjnego w zakresie usprawnienia i uproszczenia procesu inwestycyjno-budowlanego. Wpłynie to korzystnie na inwestycje prywatne (np. budowa domu), budownictwo wielorodzinne, jak i budownictwo komercyjne. Oznaczać to będzie m.in. tańszy i łatwiejszy dostęp do własnego mieszkania lub domu.

Wartość projektu

Wartość projektu: 3 694 375,00 zł
Wartość dofinansowania z UE: 3 113 619,25 zł

Okres trwania

2017-02-01 do: 2020-09-30

Materiały

Plakat​_​_wzmocnienie​_potencjału​_projekt​_POWR​_2020
Plakat​_​_wzmocnienie​_potencjału​_projekt​_POWR​_2020.doc 1.70MB