W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Wakacyjny Poradnik Pacjenta - Urlop w czasie epidemii

Wakacyjny Poradnik Pacjenta - Urlop w czasie epidemii

Jest to szósta wersja „Wakacyjnego Poradnika Pacjenta”, tym razem przygotowana pod kątem epidemii. W poradniku znajdują się praktyczne porady i informacje czym charakteryzuje się koronawirus, jakich zasad powinniśmy przestrzegać żeby się nie zarazić,  jak prawidłowo myć ręce i gdzie się leczyć w czasie epidemii COVID-19.

W poradniku przypominamy także co zabrać ze sobą w wakacyjnej apteczce, jak skorzystać z pomocy lekarza poza miejscem zamieszkania oraz w jakich sytuacjach należy korzystać z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, a w jakich powinniśmy zgłosić się na szpitalny oddział ratunkowy.

„Wakacyjny Poradnik Pacjenta – Urlop w czasie epidemii” zawiera również informacje na temat praw pacjenta. Pamiętajmy, że niezależnie czy jesteśmy na wakacjach czy nie, jeśli korzystamy ze świadczeń zdrowotnych w przychodni lub szpitalu prawa pacjenta przysługują nam zawsze i powinniśmy je znać.

Przypominamy żeby przed wyjazdem zabezpieczyć się w odpowiedną ilość leków, które przyjmujemy na stałe oraz podpowiadamy jak należy postąpić, w sytuacji kiedy nasz lekarz rodzinny przebywa na urlopie. To tylko niektóre ze wskazówek. Zajrzyj do „Wakacyjny Poradnik Pacjenta – Urlop w czasie epidemii” a dowiesz się o wiele więcej.

„Wakacyjny Poradnik Pacjenta” to broszura wydawana przez Rzecznika Praw Pacjenta, co roku aktualizowana o najważniejsze informacje dotyczące praw przysługujących osobom korzystającym z systemu opieki zdrowotnej podczas wyjazdu.

Materiały

Wakacyjny Poradnik Pacjenta - Urlop w czasie epidemii
Wakacyjny​_Poradnik​_Pacjenta​_-​_Urlop​_w​_czasie​_epidemii.pdf 1.88MB