W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wjazd, wyjazd i tranzyt przez Rumunię

04.08.2020

AKTUALIZACJA

rumunia_mapa

AKTUALIZACJA

 

WJAZD i KWARANTANNA

Polacy bez obowiązku izolacji domowej/ kwarantanny po wjeździe do Rumunii.

Od 7.07.2020 r. Polska jest uznawana przez władze Rumunii za kraj bezpieczny epidemicznie. Tym samym osoby przybywające z Polski do Rumunii, niezależnie od celu podróży, nie muszą odbywać 14-dniowej izolacji domowej/ kwarantanny. Odbycie izolacji domowej po przyjeździe do Rumunii jest wyłącznie zalecane przez rząd.

Aktualna lista krajów uznawanych za niebezpieczne epidemicznie – tj. po przyjeździe z których w Rumunii obowiązuje 14 dniowa izolacja domowa/kwarantanna, dostępna pod linkiem: 

https://www.cnscbt.ro/index.php/liste-zone-afectate-covid-19/1902-lista-state-cu-risc-epidemiologic-ridicat-1-08-2020/file

W razie wątpliwości lub pytań, potrzeby konsultacji przypadków nietypowych, należy kontaktować się bezpośrednio z centrum informacyjnym Rumuńskiej Policji Granicznej: pfr@igpf.ro